nástroje pro interaktivní výuku

Google body browser – prohlížeč lidského těla 

Fascinující prohlídka lidského těla přes webovou aplikaci http://www.zygotebody.com. Není nutná registrace. S úspěchem použijete elektronickou tužku.

_____________________________________________

Circuits – návrhy elektrických obvodů online

Webová aplikace umožňuje navrhovat a z virtuálních součástek vytvářet  elektrické obvody. Vše vychází z reálných součástek a hotové dílo vám www.circuits.io také otestuje a zjistíte tedy, zda by obvod fungoval nebo ne. V základní verzi je circuits.io k použití zdarma. Vyzkoušejte.

_____________________________________________

Glogster čili Interaktivní plakáty

Glogster (www.glogster.com) je internetová služba, umožňující vytvářet interaktivní plakáty, které mohou kombinovat obraz, zvuk i video. Glogster lze snadno využít pro tvorbu interaktivního posteru (plakátu), který prezentuje konkrétní téma. Proto také v rámci Glogsteru vznikla část věnovaná učitelům a studentům (http://edu.glogster.com/). Glogster EDU je neobvyklým vzdělávacím prostředím, které zvládne i laik, přičemž výsledné prezentace mohou být zajímavé (stejně tak i nevkusné) a působí_zábavně (stejně tak mohou působit i trapně). A jsou interaktivní. Zajímavostí je, že tento produkt pochází od českých tvůrců.

zdroje: http://edu.glogster.com/http://nastroje.knihovna.cz/

Prezi

Prezi je online prezentační nástroj pro netradiční vytváření prezentací. Pro tvorbu prezentace Prezi je nutná registrace uživatele. Registrace je zdarma.

Vlastní tvorba prezentace je nenáročná a intuitivní. Při tvorbě je možné do prezentace vkládat text, obrázky, videa nebo animace. Oproti běžnému prezentačnímu SW se místo jednotlivých snímků tvoří prezentace na veliké ploše – plachtě, na kterou se umisťují jednotlivé snímky. Samotná prezentace je pak „klouzavou cestou“ po jednotlivých místech na plachtě, kdy se každý snímek adekvátně zvětší pro oko diváků. Posloupnost jednotlivých snímků – zastavení na cestě – je dána očíslováním.

zdroje: www.prezi.comhttp://nastroje.knihovna.cz/

podrobnější informace zde

Diigo

Nepostradatelný nástroj pro udržení pořádku ve webových záložkách. Vybranou webovou stránku si můžete uložit, opatřit poznámkami a před uložením si na webové stránce můžete i zvýraznit vybraný text „zvýrazňovačem“. Registrace na diigo.com je nutná, ale stojí to za to…

zdroje:http://www.diigo.com; http://nastroje.knihovna.cz/

Wordle

Slovní mraky jsou nejenom kolem nás, když mluvíme:), ale jsou známé i z různých webových stránek v podobě obrázků apod. Slovní mrak je vlastně obrázek představující souhrn všech v slov v určitém textu s vyznačením frekvence použitých slov díky velikosti. Slovo, které je na obrázku největší – nejčitelnější – je v textu použité nejčastěji. Na webu www.wordle.net můžete tvořit slovní mraky ihned a bez registrace, buď vkopírováním textu do ohraničeného pole nebo zadáním odkazu na webovou stránku.

zdroje:http://www.wordle.nethttp://nastroje.knihovna.cz/

Dipity – NEPOUŽÍVEJTE, SLUŽBA MÁ ČASTÉ VÝPADKY

Časové osy, které můžete vytvářet po registraci na webu www.dipity.com jsou vhodné pro dějepis a češtinu či občanskou nauku, ale také technické předměty, dějiny umění apod. Vytvořit časovou osu s obrázky, textovými poznámkami, propojením na sítě apod. je celkem snadné a především interaktivně využitelné ve výuce.

zdroje:http://www.dipity.comhttp://nastroje.knihovna.cz/

Testovací provoz při přípravě výukového materiálu ukázal na slabiny webu dipity. Server často padal, docházelo k neplánovaným přestávkám v práci a ztrátě dat…

TimeRime

http://timerime.com/

Časová osa dipity se během testování bohužel příliš neosvědčila (zejména s ohledem na stabilitu webu). Jako adekvátní a možná ještě lepší náhradu jsme objevili online službu TimeRime. V TimeRime lze vytvářet interaktivní časové osy, které lze online prezentovat.

zdroj: http://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/11435/CASOVA-OSA-JAKO-INTERAKTIVNI-VYUKOVA-METODA.html/

Speaking image

Tvorba interaktivních obrázků s velmi zajímavými výsledky online přímo na webové stránce http://www.speakingimage.org/. Využitelné nejen do technických předmětů.

zdroj: http://www.speakingimage.org/http://drupal.org/node/1047352

 Little bird tales

Tvorba obrázkových a ozvučených příběhů. Práce s Little Bird Tales určitě povzbuzuje tvořivost a schopnost vyjádřit myšlenku, pomáhá posilovat čtení a psaní. Vše si vyzkoušejte po registraci na http://www.littlebirdtales.com/

zdroje: http://www.littlebirdtales.com/;